Rozvoj malých dětí
ČLÁNKY
Ukázkové hodiny
ZDARMA
Rozvrh, ceník
PŘIHLÁŠKA
Foto, video
GALERIE
Lektorky, školky
SPOLUPRÁCE
Naše filosofie, kontakty
KDO JSME
Lektorka Alena

Jsem maminka dvou dětí, pětileté Klárky a tříleté Aničky, a ačkoliv jsem vystudovaný ekonom, kolem malých dětí se motám odjakživa.

Začínala jsem jako instruktor na letních táborech, přes 7 let jsem učila anglický jazyk v mateřských školkách. Během vysoké školy, a pak i v profesním životě, jsem se zabývala procesy učení u dětí a vlivy institucí neformálního vzdělávání na celkový proces učení dětí. Ať mě mé cesty vedly kamkoliv, ač jsem se na problém dívala ze všech úhlů – z pohledu pedagoga, z pohledu akademika i z pohledu matky, vždy jsem došla ke stejnému závěru:

1. Děti jsou můj osud. Práce s nimi dává smysl. Ráda jsem u toho, když děti poznávají svět. To je to, co chci v životě dělat.

2. Děti dychtí po poznání. Každé je jiné, ale jednu věc mají společnou. Všechny chtějí vědět. Svět nechtějí poznávat tím, že vyjmenují seznam, nebo odříkají odpovědi na naučené otázky. Ne. Ony se ho chtějí dotýkat, chtějí ho ochutnávat, chtějí ho cítit, chtějí ho prožít a testovat. My, dospělí, jsme tam jen jako průvodci.

A tak jsem se rozhodla být průvodcem těch nejmenších a už se moc těším na naši společnou plavbu plnou objevů.
KontaktLektorka Alena

Skřítci ve škole
při ZŠ Jánského, PRAHA 13

T: + 420 724 770 980
E: info@alencinsvet.cz
W: www.alencinsvet.cz
     Copyright © 2011-2015 Ostrov objevů - univerzita pro batolata.
     Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Ostrova objevů zakázáno!